loading

Wyjaśnienie definicji „VINTAGE”

STYL VINTAGE

  • Słowo vintage ma swoje źródło w terminologii winiarskiej – oznacza szlachetne wino wyprodukowane z owoców z jednego sezonu. W odniesieniu do mody i wystroju wnętrz oznacza staromodne przedmioty pochodzące z jakiejś minionej epoki lub nawiązujące do niej stylistycznie. Naprawdę dobre pomysły i produkty zawsze znajdą swoje zastosowanie i nigdy się nie zestarzeją – są jak wino, które z upływem czasu zyskuje na smaku.
  • W ciągu ostatnich dwudziestu lat styl vintage przeżywa swoje odrodzenie i wielu cenionych projektantów bazuje na tej stylistyce. Oryginalność, potrzeba wyróżnienia się oraz buntu przeciw obowiązującym trendom i poprawności perfekcyjnie zaaranżowanych wnętrz bez duszy przyniosły stylowi vintage dużą popularność.
  • W praktyce styl vintage to nie tylko sięganie po autentyczne przedmioty rodem z minionych epok, ale także po nowe, stylizowane na staromodne. Kluczowy jest eklektyzm – łączenie elementów pochodzących z różnych epok i zestawianie ze sobą przeciwieństw, a także osadzanie ich we współczesnych realiach. Styl vintage pasuje więc nie tylko do starych kamienic i powojennych domów, ale równie dobrze sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Nie boi się awangardowych, nietuzinkowych zestawień.
  • Warto zainwestować w dodatki w stylu vintage, które nadadzą wnętrzu wyjątkowy klimat i oryginalny wystrój. Ponadczasowość dobrze zaprojektowanych produktów gwarantuje, że nigdy nie wyjdą one z mody. Vintage to wprowadzanie do wnętrza elementów, które mają duszę.

Archives

Categories